קרן פנסיה

ותיקה

קרנות הפנסיה הותיקות והתקציביות נפוצות כיום בקרב מאות אלפי עובדים. בתוכניות אלו הדגש היה על הזכויות ולא על הצבירה בהתאם לתקנון הרלוונטי. למעשה, בקרנות תקציביות לעמית אין אפילו צבירה אישית, כלומר: הקרנות התקציביות מגדירות אך ורק את הזכויות שנצברו.

מודל החיסכון הסוציאלי של מימון בין-דורי עליהן היו מושתתות קרנות הפנסיה הותיקות והתקציביות קרס, מאחר ואינו תאם למציאות הקפיטליסטית שבה אנו חיים. לכן נחסמה האפשרות להצטרפות עמיתים חדשים. נוסף על כך, נעשו רפורמות שפגעו בחוסכים לאור גירעונות אקטואריים גבוהים אליהן הקרנות נקלעו היה חשש אם תוכלנה לעמוד בהתחייבויותיהן כלפי העמיתים.

 

סוגי קרנות פנסיה ותיקות נפוצות: 

  • קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר: מבטחים, מקפת, נתיב ועוד

  • קרנות הפנסיה הוותיקות שאינן בהסדר (מאוזנות): העל, תשורה, עתודות הוותיקה ועוד

  • קרנות פנסיה תקציביות ממשלתיות: רשויות מקומיות, עובדי הוראה, צה"ל, שופטים, חברי וחברות כנסת וכדומה.

  • קרנות פנסיה תקציביות בחברות: חברת החשמל, אוניברסיטאות, מוזיאונים וכדומה.

 

אופן צבירת הזכויות בכל הפנסיות הותיקות והתקציביות דומה אך לא זהה, המשותף להן הוא שכל שנת חברות צוברת 2% לפנסיה וניתן לצבור עד 70% (בד"כ לאחר 35 שנות חברות). לעניין גובה השכר המבוטח, ישנו הבדל באופן החישוב בין תקנוני הקרנות השונים. אולם, בכל הקשור לרכיב הביטוחי ישנו הבדל רב בין הקרנות. חשוב מאוד להיוועץ במומחה ולבדוק שאין חוסר בביטוח משמעותי, אובדן כושר עבודה או ביטוח למקרה פטירה. במידה ויש חוסר, ניתן להשלימו בעזרת רובד ביטוח פרטי. 

 

TARGET מאפשרת לך לבחון באמצעותנו את הפנסיה שברשותך כדי להבין מתי ואיך נכון יהיה לממש את הקצבה. במסגרת הטיפול המקיף שלנו בכלל המוצרים של לקוחותינו, נשמח לדאוג גם לך.

רוצה לדעת עוד על תוכנית הביטוח שלך?

לברר אם הם מתאימים לך?

שיחת הכוונה ראשונית עם מומחה TARGET - עלינו !

בתיאום שיחה שאינה מחייבת, נשמח לסייע ולענות לך על שאלות מקצועיות ואישיות הקשורות לשירות ייחודי זה.